Motioner

Svenska riksdagsgruppens svar på regeringssonderarens frågor 30.4.2019

Den finskspråkiga versionen är den officiellaLäs mera »
Svenska riksdagsgruppen
30.04.2019 kl. 10:43

HEMSIDAN UPPDATERAS UNDER APRIL MÅNAD

Svenska riksdagsgruppen består efter riksdagsvalet 2019 av följande ledamöter:Läs mera »
Svenska riksdagsgruppen
23.04.2019 kl. 08:50

Vi kan bättre.

Svenska riksdagsgruppens alternativa budget 2019Läs mera »
Svenska riksdagsgruppen
07.11.2018 kl. 14:44

Svenska riksdagsgruppens tio teser om utbildning

Godkända på riksdagsgruppens sommarmöte 27.8.2018Läs mera »
Svenska riksdagsgruppen
28.08.2018 kl. 14:36

Skuggbudget 2018

Svenska riksdagsgruppen
09.11.2017 kl. 07:13

SFP presenterade sin skuggbudget

Mer i handen för hushållen, mental hälsa viktig prioritet, slopad arvs- och gåvoskatt för företagLäs mera »
Svenska riksdagsgruppen
31.10.2017 kl. 07:13

Ett bättre alternativ

Svenska riksdagsgruppens skuggbudget 2017 jämte utredningarLäs mera »
Svenska riksdagsgruppen
11.11.2016 kl. 09:19

Riksdagsgruppens alternativbudget

Vårt förslag innebär lika stora inbesparingar som regeringens alternativ, men våra tyngdpunkter och prioriteringar skiljer sigLäs mera »
Svenska riksdagsgruppen
15.12.2015 kl. 15:10