HEMSIDAN UPPDATERAS UNDER APRIL MÅNAD

23.04.2019 kl. 08:50
Svenska riksdagsgruppen består efter riksdagsvalet 2019 av följande ledamöter:

Anders Adlercreutz

Sandra Bergqvist

Eva Biaudet

Thomas Blomqvist

Anna-Maja Henriksson

Mats Löfström

Anders Norrback

Mikko Ollikainen

Veronica Rehn-Kivi

Joakim Strand

Riksmötets öppningsdebatt 11.2.2020

11.02.2020 kl. 15:00

Interpellationsdebatt al-Hol

17.12.2019 kl. 15:00

Responsdebatt budgeten 2019

17.12.2019 kl. 11:00

Regeringen Rinnes regeringsprogram

11.06.2019 kl. 21:09

Interpellation om läget i äldreomsorgen

06.02.2019 kl. 15:00

Aktuell debatt om den framtida utvecklingen i EU

12.12.2018 kl. 14:38

Redogörelsen om idrottspolitik

20.11.2018 kl. 14:56

Alternativa budgeterna 14.11.2018

14.11.2018 kl. 14:37

Vi kan bättre.

07.11.2018 kl. 14:44

Statsrådets framtidsredogörelse del 2

23.10.2018 kl. 14:57

Remissdebatt om budgetpropositionen för 2019

18.09.2018 kl. 13:00